2026. június 23. kedd | Ma Zoltán névnap van, holnap Iván névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 354,58 Ft +2,25 ▲ USD: 311,25 Ft +3,70 ▲ | 22°C33°CBudapest nappal: 24°C / 33°C23°C31°CBudapest éjjel: 25°C / 32°C

Hatodik a férfi 4×400 méteres váltó

A hatodik helyen végzett a Kovács Árpád, Wahl Zoltán, Steigerwald Ernő, Csahóczi Csanád összeállítású magyar 4×400 méteres váltó vasárnap, a lengyelországi Torunban zajló fedettpályás atlétikai világbajnokság zárónapján.

A magyar csapat egy éve Nancsingban bronzérmet nyert, idén hasonlóra viszont nem lehetett számítani, mivel a staféta két legjobb embere, Molnár Attila és Enyingi Patrik sem volt a váltó tagja. Előbbi az egyéni megmérettetésre koncentrált és lett szombaton hatodik, míg utóbbi sérülés miatt maradt le a vb-ről.

Az egyéniben pénteken kifejezetten jól, 47 másodpercen belüli idővel teljesítő Kovács Árpád és társai aztán vélhetőleg a szakembereket is meglepték délelőtt, ugyanis futamukban a második helyen végeztek – a befutóember Csahóczi Csanád óriási hajrájával – és így fináléba jutottak, ráadásul megdöntötték a Nancsingban felállított magyar csúcsot, mely vasárnaptól 3:05.67 perc.

A döntőre a szakvezetés nem változtatott a váltó összetételén. Kovács kezdett és a jamaicai futóval nagyot csatázva az 5-6. helyen ért a váltáshoz, ami nem ment gördülékenyen, Wahl csak másodikra tudta megfogni a botot. 

Ezek után a tatabányai sprinter megelőzte a portugálok második emberét, és az ötödik helyen váltotta Steigerwaldot, aki visszaesett a hatodik pozícióba, és végül Csahóczi sem tudta előrébb hozni a csapatot, mely 3:09.51 perccel ért célba hatodikként.

Az aranyérmet az amerikai váltó nyerte 3:01.52 perces világbajnoki csúccsal, megelőzve a belga és a holland egységet.

(MTI)

Szűcs Szabina ötödik ötpróbában

Molnár Attila hatodik 400 méteren

Írta a JochaPress