2026. június 27. szombat | Ma László névnap van, holnap Levente, Irén névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 354,13 Ft -1,40 ▼ USD: 310,61 Ft -2,85 ▼ | 26°C39°CBudapest nappal: 29°C / 39°C27°C38°CBudapest éjjel: 31°C / 39°C

Szilágyi Dominik ezüst-, Juhász Imre bronzérmes az U17-es birkózó Eb-n

A magyar küldöttség Szilágyi Dominik és Juhász Imre révén egy-egy ezüst- és bronzérmet szerzett a bulgáriai Szamokovban zajló U17-es birkózó Európa-bajnokság első éremosztó napján.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint kedden összesen négy magyar kötöttfogású birkózó küzdött a dobogóra kerülésért. A 80 kilogrammos Szilágyi hétfőn georgiai, finn és ukrán riválisa felülmúlásával már hétfőn döntőbe jutott, de a keddi fináléban kikapott egy örmény indulótól.

Juhász Imre 65 kilogrammban fehérorosz és grúz ellenfél legyőzésével menetelt az elődöntőbe, s bár ott szintén kikapott egy örménytől, kedden finn ellenfele felülmúlásának köszönhetően felállhatott a dobogóra.

A 48 kilós Tombor Benedek és az 55 kilós Kovács Keve a bronzmérkőzésen alulmaradva ötödik helyezést ért el a korosztályos kontinensviadalon.

Írta a JochaPress