2026. június 22. hétfő | Ma Paulina névnap van, holnap Zoltán névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 352,33 Ft -0,35 ▼ USD: 307,55 Ft -0,01 ▼ | 23°C34°CBudapest nappal: 25°C / 32°C22°C29°CBudapest éjjel: 24°C / 27°C

Ezüst a végére, szép volt, lányok!

A végén azért csattant, még akkor is, ha az igazán nagy csatt elmaradt, bár nem voltunk sokra tőle Antonyban. Azaz: remek ezüstérmet nyert a Borsody Emma, Büki Lili, Muhari Eszter, Nagy Blanka összeállítású női párbajtőrcsapat az Európa-bajnokság zárónapján. Pedig, ha arany lett volna, akkor a helyszínen szurkoló olimpiai bajnok, mellesleg elnökségi tag Szász Emesével megbeszéltük, hogy 2002-ben, azaz 24 évvel ezelőtt lett legutóbb aranyérmes a női párbajtőrcsapat, és történetesen abban az esztendőben született Muhari Eszter. 

Ezüst a végére, szép volt, lányok!

Muhari Eszter vezére volt az ezüstérmes női párbajtőrcsapatnak. Fotók: Bizzi Team

Az a Muhari Eszter, aki ezen a napon a magyar csapat igazi amazonja volt. Tegyük hozzá, a döntőig kimagasló társai akadtak. Már a spanyolok elleni nyolcaddöntőben is kellett, hogy olimpiai bronzérmesünk mellett a többiek hozzátegyenek a 45:37-es sikerhez. Ám a java ezután következett. A negyeddöntőben ugyanis az oroszokat, majd a magabiztos, 39:33-as sikert követően az olaszokat is simán legyőzte (38:30) a magyar négyes, ráadásul remek csapatmunkával. Eszter volt a vezér, de Lili, Emma és Blanka is hozzátett ahhoz, hogy négy éven belül harmadszor is Európa-bajnoki finálét vívjon a magyar női párbajtőr-válogatott. A döntőben aztán a franciák ellen kicsit elfogyott a tudomány. Na nem Esztié, ő ugyanis az ötödik asszóban, egy káprázatos 10:1-gyel nem hogy visszahozta az esélyt, hanem a vezetést is átvettük. Ám a társak kicsit bátortalanok és megilletődöttek voltak, így a végére ismét négytusos hátránnyal állt fel a Tatabánya klasszisa. És az olimpiai ezüstérmes Mallot-Breton ellen egy találatra fel is tudott jönni! Azonban az ő teljesítményének is van egy határa… A csoda nem sikerült, a bravúr igen. A 42:36-os vereség ezüstérmet jelentett, és egy újabb lépést a közvetlen világbelit, és majdan a reménybeli olimpiai kvalifikáció felé. 

Ezüst a végére, szép volt, lányok!
Muhari Eszti gyönyörű tusa a kétszeres egyéni világbajnok olasz Fiamingo ellen..

Muhari Eszter így foglalta össze a napról a véleményét: „Valóban, a döntőre kicsit egyedül maradtam, de a körülményeket, az aranymeccsek hangulatát, a fényviszonyokat, a hazai közönséget mindenkinek szokni kell, és én, talán, ebből már többet éltem meg a többieknél. Viszont addig nagyszerű, egységes és egymást remekül kiegészítő csapatot alkottunk, mindenki tett hozzá az ezüsthöz. Ez a négyes a páston, és azon kívül is összetartó, azt gondolom, hogy közösen még sok sikert fogunk elérni…”

Csobó Dominik vezetőedző még az eredményhirdetés előtt így foglalta össze a napot: „Nagyon komoly ellenfeleket sikerült legyőznünk, az orosz és az olasz csapatnál bizonyultunk jobbnak, ami igazi fegyvertény. A franciák ellen most nem sikerült, de majd ebből levonjuk a tanulságot, és legközelebb ez is összejön majd. Az Európa-bajnoki ezüstérem egy újabb komoly lépés előre az utunkon, amelyen igyekszünk tovább haladni.”

Ezüst a végére, szép volt, lányok!

Dósa Dani sokat tett hozzá a naphoz.

Férfi tőrben az történt, ami régebben többször előfordult, az elmúlt, bő évben viszont gyakorlatilag soha. „Kétemberes” válogatottunkhoz csapatban felzárkóztak a többiek. Ennek is volt köszönhető a tavalyi, fantasztikus vb-bronzérem Tbilisziben, majd az, hogy sikerrel végigvívtuk úgy a vk-szezont, hogy két klasszisunk közül egyikük többször hiányzott sérülés, illetve betegség miatt. Ennek ellenére, példának okáért, Dósa Dani nélkül vertük meg az isztambuli világkupán a német válogatottat. Most vele, azaz Dósa Dániel, Mihályi Andor, Szemes Gergő, Tóth Gergely összeállításban állt fel a csapat, és éppen Németországgal került szembe a negyeddöntőben. Viszont felütötte a fejét a „régi kór”, az elmúlt esztendőért valóban minden dicséretet megérdemlő Tóth és Mihályi lefagyott, 20:15-ről kapott Geri egy 3:10-et, majd a helyére beálló Andor az utolsó körben egy 0:5-öt, és ezzel nem tudtunk mit kezdeni. A vége 45:41-es vereség lett. Az 5-8. helyért összeadták magukat a fiúk, beleértve Andort, és Spanyolországot fölényesen (45:24), Lengyelországot pedig magabiztosan (45:39) győztük le, ezzel az ötödik helyen végzett a férfi tőrcsapat. Éppen ott, mint egy évvel korábban az Eb-n, azaz a világranglistán nem változott a pontszámunk, ami jó. A következő verseny viszont a világbajnokság lesz, ahol a bronzot kell majd védenünk. Szükség lesz a „kapusbravúrra”! 

A magyar küldöttség ezzel egy arany-, egy ezüst- és két bronzéremmel a harmadik helyen végzett az éremtáblázaton, emellett további hét negyeddöntős egyéni helyezést szereztek vívóink. Gratulálunk valamennyi versenyzőnek és edzőnek, folyt. köv. egy hónap múlva a hongkongi világbajnokságon.

Ezüst a végére, szép volt, lányok!
.

Eredmények. Európa-bajnokság, Antony.

Férfi tőrcsapat, 12 induló. Negyeddöntő: Magyarország-Németország 41:45 (Dósa +8, Szemes +2, Mihályi -5, Tóth -9).

Az 5-8. helyért: Magyarország-Spanyolország 45:24 (Szemes +10, Mihályi +6, Dósa +5).

Az 5. helyért: Magyarország-Lengyelország 45:39 (Dósa +4, Szemes +4, Mihályi -2).

Végeredmény: 1. Olaszország, 2. Franciaország, 3. Németország, …5. Magyarország (Dósa Dániel, Mihályi Andor, Szemes Gergő, Tóth Gergely).

Női párbajtőrcsapat, 17 induló. Nyolcaddöntő: Magyarország-Spanyolország 45:37 (Muhari +5, Borsody +3, Nagy 0, Büki 0).

Negyeddöntő: Magyarország-Oroszország 39:33 (Muhari +10, Büki +1, Borsody -1, Nagy -4).

Elődöntő: Magyarország-Olaszország 38:30 (Muhari +8, Büki +2, Borsody -2).

Döntő: Magyarország-Franciaország 36:42 (Muhari +5, Borsody -4, Büki -7).

Végeredmény: 1. Franciaország, 2. Magyarország (Borsody Emma, Büki Lili, Muhari Eszter, Nagy Blanka, válogatott edző: Csobó Dominik, edzők: Kovács Iván, Somfai Péter, László István, Serra Bendegúz), 3. Ukrajna.