2026. június 23. kedd | Ma Zoltán névnap van, holnap Iván névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 354,58 Ft +2,25 ▲ USD: 311,25 Ft +3,70 ▲ | 22°C33°CBudapest nappal: 24°C / 33°C23°C31°CBudapest éjjel: 25°C / 32°C

Nem jutott a legjobb négy közé a magyar válogatott

dszzs20251210036

MH/MTI
2025. december 10. szerda. 19:40

Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott nem jutott elődöntőbe és hetedikként zárta a holland-német közös rendezésű női kézilabda-világbajnokságot, miután a szerdai negyeddöntőben 28-23-ra kikapott a társházigazda holland csapattól, Rotterdamban.

Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese a vereséggel együtt is az elmúlt húsz év legjobb vb-szereplését produkálta. A négy közé legutóbb 2005-ben jutott be a magyar válogatott, akkor bronzérmet szerzett Szentpéterváron. Azt követően kétszer volt nyolcadik, 2007-ben és 2013-ban, utóbbi óta egészen mostanáig a negyeddöntőbe sem került be a nemzeti csapat.

A pénteki elődöntőben a holland válogatottra az olimpiai és Európa-bajnok Norvégia vár, amely sorozatban hatodszor van ott a vb elődöntőjében.

RSS Forrás