2026. június 24. szerda | Ma Iván névnap van, holnap Vilmos névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 354,58 Ft +2,25 ▲ USD: 311,25 Ft +3,70 ▲ | 23°C34°CBudapest nappal: 25°C / 35°C22°C33°CBudapest éjjel: 25°C / 35°C

A NOB az IHF-re bízta az orosz kézilabdacsapatok visszatérésének engedélyezését

043 kmsp 001597 0192

MH/ MTI
2025. július 25. péntek. 17:55
Frissítve: 2025. július 25. 18:05

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) azt tudatta Moszkvával, hogy az IHF-re bízza, mikor és milyen feltételek mellett térhetnek vissza a két ország együttesei a nemzetközi porondra. Előzőleg az IHF megfontolásra ajánlotta a NOB-nak az orosz és fehérorosz csapatok visszaengedését a sportági világeseményekre.

Az IHF – a NOB ajánlását követve – 2022-ben, az ukrajnai háború kirobbanását követően tiltotta el Oroszország és a konfliktusban Moszkvát támogató Fehéroroszország klubcsapatait és válogatottjait a nemzetközi részvételtől.

Az orosz állami hírügynökség néhány napja utalt Hasszan Musztafa IHF-elnöknek a NOB-hoz eljuttatott levelére, amelyben az egyiptomi sportvezető reményét fejezte ki, hogy „a helyzet normalizálódik, az orosz és fehérorosz csapatok pedig a közeljövőben részt vehetnek a nemzetközi tornákon”.

A jövő évi férfi Európa-bajnokság mezőnye, valamint a női kontinenstorna selejtezőjének csoportbeosztása már végleges, így ha az IHF a visszaengedés mellett foglal állást, az orosz és fehérorosz válogatottak legkorábban a 2027-es világbajnokságon – a női vb-t Magyarországon rendezik – szerepelhetnek ismét.