2026. június 24. szerda | Ma Iván névnap van, holnap Vilmos névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 354,58 Ft +2,25 ▲ USD: 311,25 Ft +3,70 ▲ | 23°C34°CBudapest nappal: 25°C / 34°C23°C32°CBudapest éjjel: 25°C / 34°C

Egy arany- és két bronzérem a szombati magyar mérleg.

A Kiss-Vámosi Zsombor, Süle Nimród, Marton Tamás László alkotta magyar hármas aranyérmes lett az U16-as fiúk légpuska trió versenyszámában a Burgaszban zajló sportlövő utánpótlás Európa-bajnokságon.

A magyarok az első helyért zajló mérkőzésen 4-10-ről fordítva 12-10-re legyőzték a lengyeleket. Az U18-as fiúk légpuska trió számában a Baksics Dániel, Lévai Csongor, Szabados Koppány magyar hármas bronzérmes lett.

Ahogyan az U18-as lányok légpuska trió versenyében a Ferik Csilla, Hegedüs Abigél, Dombi Emma Vivien magyar együttes is a harmadik helyen végzett. Szombaton tehát egy arany- és két bronzérem a magyar mérleg.

U18 legpuska

Összességében pedig a magyar fiatalok eddig nyolc érmet szereztek (3 arany, 1 ezüst és 4 bronz).

A kontinensviadal vasárnap fejeződik be.  

Két érem az U16-os és U18-as Eb második napján

Magyar arany, ezüst és bronz az U16-os és U18-as sportlövő Európa-bajnokság első napján

Írta a JochaPress