2026. június 22. hétfő | Ma Paulina névnap van, holnap Zoltán névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 352,68 Ft -0,12 ▼ USD: 307,56 Ft -0,27 ▼ | 23°C33°CBudapest nappal: 25°C / 33°C22°C30°CBudapest éjjel: 24°C / 28°C

Jövőre az olimpián várhatóan indulhatnak az orosz sportolók

000 67wg8w2

MH/MTI
2025. július 27. vasárnap. 12:02

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) új elnöke, Kirsty Coventry a maga részéről készen áll az orosz sportolók részvételének engedélyezésére a jövő évi téli olimpián, de csak semlegesként indulhatnak majd az olaszországi ötkarikás játékokon.

Kirsty Coventry a L’Equipe című francia sportnapilapnak nyilatkozva jelezte, hogy ugyanolyan állásfoglalásra számít az oroszokkal kapcsolatban, mint a tavaly nyári, párizsi olimpia előtt.

„Még nem hoztunk végleges döntést – mondta a júniusban hivatalba lépett NOB-elnök. – Jósolni nem fogok, hogyan határoz majd a végrehajtó bizottság szeptemberi és decemberi ülésein, de valószínűleg ugyanolyan döntés születik, mint a párizsi részvétel esetében.”

A NOB 2022-ben azt javasolta, hogy Oroszország – és a Moszkvával szövetséges Fehéroroszország – sportolói ne indulhassanak nemzetközi versenyeken az ukrajnai háború miatt. 2023-ban a szervezet enyhítette a szankciókat, lehetőséget adva a két ország sportolóinak arra, hogy semleges státuszban versenyezzenek az egyéni sportágakban.

A párizsi olimpián 15 orosz indulhatott semleges státuszban. A jövő évi téli olimpiát Milánóban és Cortina d’Ampezzóban rendezik február 6. és 22. között.