2026. június 10. szerda | Ma Margit, Gréta névnap van, holnap Barnabás névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 356,58 Ft +1,25 ▲ USD: 309,02 Ft +1,99 ▲ | 19°C30°CBudapest nappal: 20°C / 30°C17°C29°CBudapest éjjel: 16°C / 27°C

Pénzbüntetést kapott klubjától Dubei Debóra

068 aa 25062023 1249346

MH/ MTI
2025. december 17. szerda. 20:01

Pénzbüntetést kapott klubjától, az Uni Győrtől a válogatott kosárlabdázó, Dubei Debóra, aki a szombati, BEAC elleni bajnoki mérkőzésen megrúgta egyik ellenfelét.

Az egyesület szerdán, a honlapján azt írta, hogy belső vizsgálatot rendelt el a súlyos sportszerűtlenség után.

„Meghallgattuk a játékost, aki közleményben elnézést kért a cselekedetéért, és végül az a döntés született, hogy mivel súlyosan megszegte a klub magatartási és etikai szabályzatát, így a házirendben foglaltaknak megfelelően pénzbüntetést kapott” – írták, hozzátéve, hogy ezzel a maguk részéről lezártnak tekintik az ügyet.

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége fegyelmi bizottsága még ezután – várhatóan január 8-án – tárgyalja majd a történteket.

Dubei a mérkőzés harmadik negyedében összeakadt Drahos Leilával, a földre került, majd a földön fekve beletalpalt ellenfele térdhajlatába. Az esetért a játékvezetők kiállították. A játékos a meccs után elnézést kért riválisától.

RSS Forrás