2026. június 24. szerda | Ma Iván névnap van, holnap Vilmos névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 354,58 Ft +2,25 ▲ USD: 311,25 Ft +3,70 ▲ | 23°C34°CBudapest nappal: 25°C / 35°C23°C33°CBudapest éjjel: 26°C / 34°C

Nem ment az emberhátrány, hosszabbításos vereség Norvégiában

A magyar férfi jégkorong-válogatott hosszabbítás után 5-4-re kikapott a házigazda norvég csapattól a Nemzetek Európai Kupája (NEK) oslói tornájának nyitómérkőzésén. A hazaiak mind az öt góljukat emberelőnyből szerezték

Norvégia

A májusi elitvilágbajnokságra készülő magyarok a mostani idényre életre keltett NEK első állomásán Franciaországban, majd decemberben Budapesten is a csoportjuk utolsó helyén végeztek, és az oslói helyszín sem ígérkezett könnyűnek. Nagy Dominik először játszhatott a felnőtt válogatottban.

A vendégek ugyan hamar vezetést szereztek, a házigazda norvégok viszont két emberelőnyös góllal még az első szünet előtt fordítottak. A 28. percben a harmadik hazai gól is fórból született. Kiss Roland közvetlenül a második harmad vége előtt szépített, majd egy másik hátvéd, Stipsicz Bence egyenlített.

Izgalmas volt a hajrá, amikor is Schlekmann Márk révén már a magyaroknál volt az előny, ám jött a negyedik norvég létszámfölényes találat az 58. percben, a hosszabbításban pedig megszületett az ötödik is.

A magyarok pénteken 19 órakor az osztrákokkal találkoznak.

Nemzetek Európai Kupája

3. forduló (Oslo), 1. mérkőzés:

Norvégia – Magyarország 5-4 (2-1, 1-1, 1-2, 1-0) – hosszabbítás után
A magyar csapat gólszerzői
: Dobos (6.), Kiss (40.), Stipsicz (44.), Schlekmann (55.)

(MTI)

Írta a JochaPress