2026. június 27. szombat | Ma László névnap van, holnap Levente, Irén névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 354,13 Ft -1,40 ▼ USD: 310,61 Ft -2,85 ▼ | 26°C39°CBudapest nappal: 29°C / 39°C27°C38°CBudapest éjjel: 31°C / 39°C

Szerződést hosszabbított Kristine Breistöllel a Győri Audi ETO

Meghosszabbította a védelem egyik alapemberének számító Kristine Breistöl szerződését a Bajnokok Ligájában és a női kézilabda NB I-ben is címvédő Győri Audi ETO.

Breistöl
Kristine Breistöl. Fotó: Dömötör Csaba

A BL-ben negyeddöntős, a pontvadászatban éllovas kisalföldi klub honlapjának hétfő reggeli híradása arról számolt be, hogy egy plusz egy évvel toldotta meg az egyesület az olimpiai, világ- és Európa-bajnok norvég balátlövő nyáron lejáró kontraktusát. A 32 éves Breistöl 2024 nyarán érkezett Győrbe, eddig 54 mérkőzésen lépett pályára az ETO mezében és 97 gólt szerzett.

„Kristine személyében rendkívül karakteres, magas szintű játékost tudhatunk a csapatunkban, aki mentalitásával és munkamoráljával is tökéletesen illeszkedik a játékrendszerünkbe. Az elmúlt időszakban bebizonyította, hogy számíthatunk rá, ezért örülünk, hogy sikerült megállapodnunk a folytatásról” 

– fogalmazott Fata Edina, a Győri ETO Kft. ügyvezetője.

Per Johansson vezetőedző arról beszélt, hogy Breistöl kifejezetten lojális csapatjátékos, aki tökéletesen illeszkedik ahhoz a profilhoz, amelyet a klub képviselni szeretne.

„Számunkra fontos, hogy megtartsuk azokat a játékosokat, akik ilyen csapatorientált szemlélettel rendelkeznek” – szögezte le a tréner, hozzáfűzve: Breistöl „igazi specialista, magassága és lövőereje miatt a megállítása komoly kihívást jelent bármely ellenfélnek”.

(MTI)

Írta a JochaPress