2026. június 27. szombat | Ma László névnap van, holnap Levente, Irén névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 354,13 Ft -1,40 ▼ USD: 310,61 Ft -2,85 ▼ | 26°C39°CBudapest nappal: 29°C / 40°C27°C38°CBudapest éjjel: 30°C / 39°C

Végi Diána Laura kiesett női 500 méteren

Végi Diána Laura kiesett a rövidpályás gyorskorcsolyázók 500 méteres selejtezőjében a milánói téli olimpia keddi napján.

Végi Diána Laura
Végi Diána Laura és Somodi Maja Dóra a 2026-os milánói-cortinai téli olimpián a magyar rövidpályás gyorskorcsolyázók edzésén a milánói Forum di Milanóban 2026. február 7-én. Fotó: MTI/Illyés Tibor

A 19 éves magyar versenyzőnek mind a futam erősségét, mind a sprinttávon rendkívül fontos rajtpozícióját tekintve csekély esélye volt a továbbjutásra. 

Végi négyesében szerepelt a holland váltóval olimpiai és világbajnok Selma Poutsma, aki ráadásul ezen a távon idén Eb-bronzérmes lett, továbbá a kanadai váltóval szintén világbajnok és ebben a számban kétszeres junior vb-aranyérmes Florence Brunelle, illetve a négy éve a kínai vegyes stafétával olimpiai bajnok Fan Ko-hszin.

A külső, legelőnytelenebb négyes rajthelyén Végi nem tudott változtatni a startnál, negyedikként fordult az első kanyarba. Másfél kör után kissé le is szakadt riválisaitól, így 44.164 másodperces idejével negyedikként haladt át a célvonalon. 

Az első Poutsma és a második Brunelle mellett időeredményével még Fan is a negyeddöntőbe jutott.

A verseny a férfi 1000 méter selejtezőjével folytatódik, melyben Nógrádi Bence és a dél-koreai születésű Moon Wonjun lesz érdekelt, majd a vegyes váltók negyeddöntője következik a magyar stafétával.

(MTI)

Írta a JochaPress