2026. június 28. vasárnap | Ma Levente, Irén névnap van, holnap Péter, Pál névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 354,13 Ft -1,40 ▼ USD: 310,61 Ft -2,85 ▼ | 26°C40°CBudapest nappal: 29°C / 40°C27°C39°CBudapest éjjel: 31°C / 40°C

Gigameglepetés az Olasz Kupában

como

MH/MTI
2026. február 11. szerda. 7:29

A vendég Como tizenegyesekkel legyőzte és kiejtette kedden a bajnokságban címvédő Napolit a labdarúgó Olasz Kupa negyeddöntőjében. A Cesc Fabregas vezetőedző irányította észak-olasz együttes a 39. percben szerezte meg a vezetést Nápolyban, de a hazaiak rögtön a második félidő elején egyenlítettek.

A folytatásban több gól már nem esett, így tizenegyespárbaj következett, amely a nyolcadik párban dőlt el, amikor sikeres comói lövést követően nápolyi részről a szlovák Stanislav Lobotka rontott, így a déliek búcsúztak a további küzdelemtől.

A sorozat korábbi szakaszától eltérően az elődöntőben oda-visszavágós párharc dönt a fináléba kerülésről. A kedden továbbjutott Como az Internazionale ellen játszik a négy között, március elején Milánóban, április végén pedig hazai pályán.

Eredmény, negyeddöntő: Napoli-Como 1-1 (0-1) – tizenegyesekkel: 6-7, szerdán játsszák: Bologna-Lazio 21.00, múlt héten játszották: Atalanta-Juventus 3–0 (1–0), Internazionale-Torino 2-1 (1-0).

Írta a Magyar Hírlap