2026. június 12. péntek | Ma Barnabás névnap van, holnap Antal, Anett névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 355,10 Ft -1,48 ▼ USD: 307,79 Ft -1,23 ▼ | 13°C23°CBudapest nappal: 14°C / 24°C15°C22°CBudapest éjjel: 16°C / 24°C

Szécsi Zoltán mégsem lesz országgyűlési képviselő

Személyesen Gulyás Gergely frakcióvezetővel közölte Szécsi Zoltán, a Fidesz képviselőjelöltje, hogy mégsem veszi fel a parlamenti mandátumát – mondta a háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó pénteken az MTI-nek.

Szécsi Zoltán
Fotó: Pap Zsolt / Heol.hu

Szécsi Zoltán megerősítve a heol.hu Heves megyei hírportálnak csütörtökön elmondottakat úgy fogalmazott: racionális, családi okok miatt nem tudja vállalni a képviselőséget, ezt Gulyás Gergely frakcióvezető „harag nélkül megértette”.

Elmondta, hogy továbbra is az Egri Vízilabda Klub elnöke marad, ahogyan vállalkozásait is működteti ezután is.

Szécsi Zoltán a Fidesz–KDNP országos listáján a 211. helyen szerepelt. Ő vette volna át Nyitrai Zsolt mandátumát, és Gulyás Gergely csütörtök délután már azt is megnevezte, hogy Szécsi két parlamenti bizottságnak lenne tagja: az egészségügyié és a művelődésié.

Hétfőn alakult meg a 44 tagú Fidesz-frakció, amelynek névsorát a frakcióvezető tette közzé a képviselőcsoport zárt ülését követően. Gulyás Gergely akkor közölte, hogy az országos listáról bejutottak közül 25-en nem veszik fel mandátumukat. Helyükre a lista további tagjai közül jelölhetett a Fidesz-KDNP, így került be többek között az országos lista 211. helyéről Szécsi Zoltán olimpiai bajnok vízilabdázó is.

A Kemény Dénes-féle vízilabda aranycsapat kapusa játszott a Ferencvárosban és az olasz Camogliban, illetve az Eger csapatánál, egy ideig Kaposváron edzősködött, 2018-ban lett az Egri Vízilabda Klub elnöke.

(MTI)

Írta a JochaPress