2026. június 11. csütörtök | Ma Margit, Gréta névnap van, holnap Villő névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 356,58 Ft +1,25 ▲ USD: 309,02 Ft +1,99 ▲ | 16°C24°CBudapest nappal: 15°C / 21°C14°C22°CBudapest éjjel: 13°C / 21°C

Nagy veszteség a kézilabdázásnak: Elhunyt Gódor Mihály

Súlyos betegség után 70 esztendős korában elhunyt Gódor Mihály kézilabdázó, EHF-mesteredző, aki Magyarországon és külföldön is hosszú évekig dolgozott trénerként, felnőtt- és utánpótlásszinten egyaránt.

kezilabda GODOR Mihaly es Nagy Marianna

Gódor Mihály és felesége, Gódorné Nagy Marianna (fotó: jochapress / archív)

A TF elvégzése után Magyarországon edzősködött a Vasas csapatánál, 1983-ban Magyar Kupát nyert, valamint a BEK elődöntőjéig jutott az együttessel, majd a Bayer Leverkusennél, amellyel a német bajnokságban és a Német Kupában is aranyérmet szerzett. Később a Hypo Niderösterreich és a Wiener Neustadt szakmai munkáját segítette, 1998-tól pedig hosszú évekig az osztrák női válogatott másodedzője volt.

 Feleségével, Gódorné Nagy Mariannával (281-szeres válogatott, olimpiai bronzérmes, világbajnoki ezüst- és bronzérmes, BEK-győztes jobbátlövő, akit 2021-ben a Kézisek kézisének, azaz minden idők legjobb magyar női kézilabdázójának választottak) az Őrségben, Szentgyörgyvölgyön szabadidőközpontot hoztak létre, egyesületük pedig Lentiben mintegy 100 utánpótláskorú  kézilabdázó nevelésével, fejlesztésével foglalkozik. Gódor Mihály 2020-tól a Szombathelyi KKA-nál is dolgozott szakmai igazgatóként, illetve kapusedzőként.

Nyugodjon békében, emlékét megőrizzük!

(MKSZ)

Írta a JochaPress