2026. június 6. szombat | Ma Norbert, Cintia névnap van, holnap Róbert névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 354,15 Ft -0,18 ▼ USD: 304,25 Ft -0,15 ▼ | 16°C26°CBudapest nappal: 16°C / 28°C18°C26°CBudapest éjjel: 20°C / 27°C

Vilmos herceg a protokollt is felrúgva ünnepelt Isztambulban

068 aa 20052026 2789622

MH
2026. május 21. csütörtök. 16:59

Az Aston Villa szerdai Európa Liga-győzelme nem csupán a birminghami futballcsapat 44 év után Isztambulban elért sikere miatt marad emlékezetes, hiszen a közvetítés közben a kamera gyakran pásztázta a lelátót, ahol Vilmos walesi herceg, az Egyesült Királyság trónörököse ünnepelte az együttest.

Még a könnyei is kicsordultak Vilmos walesi hercegnek, miután részese lehetett kedvenc labdarúgócsapatának, az Aston Villa történelmi sikerének. A birminghami együttes szerda este ugyanis az Európa-liga döntőjében 3-0-ra felülmúlta a német Freiburgot. Hasonló sikerre utoljára 44 éve, éppen Vilmos születése előtt egy hónappal volt képes az együttes, amikor a Bajnokcsapatok Európa Kupájának döntőjében egy másik német klubot, a Bayern Münchent múlták felül (1-0).

Vilmos herceg eddig sem csinált abból titkot, hogy az Aston Villa elkötelezett híve – ennek a nagy klubok aligha örülnek –, de Isztambulban olykor magáról szinte megfeledkezve ünnepelt.

Később maga is kézbe vette az Európa-liga serlegét, és közös fotót készített a sikeredzővel, Unai Emeryvel.

A spanyol tréner ezzel már az ötödik Európa-liga-serlegét nyerte meg pályafutása során.

Írta a Magyar Hírlap