2026. június 11. csütörtök | Ma Margit, Gréta névnap van, holnap Villő névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 356,58 Ft +1,25 ▲ USD: 309,02 Ft +1,99 ▲ | 16°C24°CBudapest nappal: 15°C / 21°C14°C22°CBudapest éjjel: 13°C / 21°C

Telegdi Attila lett a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség új elnöke

kln 7635

MH/MTI
2026. május 22. péntek. 22:55

A pénteki, zártkörű tisztújító közgyűlésen az előző elnök, Kósa Lajos – aki tizenöt éven át vezette a szövetséget – a szavazás előtt visszalépett.

Az MOKSZ tájékoztatása szerint Telegdi Attila 19, Török Zoltán pedig 17 voksot kapott. A 36 szavazásra jogosult küldött ötven százaléka, plusz egy szavazat kellett a sikerhez, így a szavazás már az első körben sikert hozott.

Telegdi Attila korábban rövidpályás gyorskorcsolyázó volt, majd edzőként, később a válogatott szövetségi kapitányaként is dolgozott, és több éven át ő volt a szövetség gyorskorcsolya-ágazati igazgatója. Az utóbbi időben a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem téli sportok csoportjának vezetője, egyetemi adjunktus.

Írta a Magyar Hírlap