2026. június 12. péntek | Ma Barnabás névnap van, holnap Antal, Anett névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 355,10 Ft -1,48 ▼ USD: 307,79 Ft -1,23 ▼ | 13°C23°CBudapest nappal: 14°C / 24°C15°C22°CBudapest éjjel: 16°C / 24°C

Planéta Szimonetta két gólt lőtt pályafutása utolsó meccsén

Planéta Szimonetta két gólja ellenére a PGE MKS Lublin 29-26-ra kikapott a KGHM Zaglebie Lubin otthonában a lengyel női kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában, pénteken.

A liga honlapja szerint a Zaglebie Lubin megvédte címét, az MKS Lublin pedig a második helyen végzett.

A jobbátlövő már augusztusban bejelentette,, hogy az idény végén visszavonul

Planéta Szimonetta hetven mérkőzésen 91 gólt szerzett a válogatottban, amellyel részt vett két világ- és három Európa-bajnokságon. Korábban szerepelt a Győr, a Veszprém, a német Thüringer HC, a francia Chambray Touraine, illetve a Debrecen együttesében. A Bajnokok Ligájában két ezüstérmet szerzett, négyszeres magyar bajnoknak, ötszörös Magyar Kupa-győztesnek, német szuperkupa-győztesnek és német bajnoki ezüstérmesnek mondhatja magát.

Töpfner Alexandra két góljával a Rapid Bucuresti otthon 32-30-ra nyert a CS Minaur Baia Mare ellen a román női bajnokságban.

Décsi Gábor hat védése ellenére a kieső helyen álló Bada Huesca otthon 31-25-re kikapott CB Ciudad de Logronótól a spanyol férfiligában. A vendégeknél Pergel Andrej ezúttal nem talált a hálóba. Jánosi Tamás hat gólt lőtt a Tubos Aranda Villa de Arandában, amely 28-27-re kikapott az Ángel Ximénez Puente Genil otthonában. Tóth Rajmond 11 találatával a Rebi BM Cuenca 34-33-ra győzött a sereghajtó Sanicentro BM Guadalajara otthonában.

(MTI)

Írta a JochaPress