2026. június 12. péntek | Ma Barnabás névnap van, holnap Antal, Anett névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 355,10 Ft -1,48 ▼ USD: 307,79 Ft -1,23 ▼ | 13°C23°CBudapest nappal: 14°C / 24°C15°C22°CBudapest éjjel: 16°C / 24°C

Lehmann Csongor és Szalai Fanni a szupersprint országos bajnokai Veszprémben

Nagyszerű versenyeket és hatalmas csatákat hozott a II. Elit Szupersprint Országos Bajnokság Veszprémben. A IV. Veszprém Triatlon Fesztivál kiemelt eseményén a hazai triatlon elit legjobbjai mérhették össze tudásukat a gyors és látványos szupersprint formátumban.

A meghívásos elit futamokon a közönség igazi taktikai küzdelmeket és nagy tempót láthatott. A férfiak mezőnyében végül Lehmann Csongor bizonyult a leggyorsabbnak, ezzel megszerezte az országos bajnoki címet. Mögötte a dobogó második fokára Dobi Gergő állhatott fel, míg a bronzérmet Kiss Gergely szerezte meg.

A hölgyek versenyében Szalai Fanni diktálta a legjobb iramot, így ő ünnepelhette a bajnoki aranyérmet. A női abszolút versenyben másodikként Nádas Nóra Romina, harmadikként pedig Peszleg Dominika zárt.

Hivatalos eredménylista – II. Elit Szupersprint Országos Bajnokság

Férfi abszolút:

  1. 🥇 Lehmann Csongor (Tiszaújvárosi TK)
  2. 🥈 Dobi Gergő (DSI Debrecen)
  3. 🥉 Kiss Gergely (Tiszaújvárosi TK)

Női abszolút:

  1. 🥇 Szalai Fanni (VSC)
  2. 🥈 Nádas Nóra Romina (Budaörsi TK)
  3. 🥉 Peszleg Dominika (Honvéd Szondi SE)

A Magyar Triatlon Szövetség szívből gratulál minden versenyzőnek a remek teljesítményhez és a látványos futamokhoz!

Írta a Magyar Triatlon Szövetség