2026. június 28. vasárnap | Ma Levente, Irén névnap van, holnap Péter, Pál névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 354,13 Ft -1,40 ▼ USD: 310,61 Ft -2,85 ▼ | 26°C40°CBudapest nappal: 29°C / 40°C27°C39°CBudapest éjjel: 31°C / 40°C

Vitorlázás – A világbajnokság helyszínén készült Érdi Mária

Vitorlázás – A világbajnokság helyszínén készült Érdi Mária

Most a 2028-as olimpia helyszínére utazott

Az újabb Európa-bajnoki aranyérem megszerzése után már a világbajnokság helyszínén folytatta a felkészülést Érdi Mária. Az MVM Zrt. versenyzője egyhetes edzőtábort zárt le az írországi Dun Laoghaire városában, amely szeptember 7. és 12. között az ILCA 6 hajóosztály világbajnokság helyszíne lesz.

Érdi Mária elmondta, hogy az Európa-bajnoki sikerét már a célba érkezés pillanatában a helyére tudta tenni, ezt követően pedig egy rövid pihenő után teljes figyelmét a következő világversenyre fordította.

„Amikor célba értem és megnyertem az Európa-bajnokságot, teljesen át tudtam élni azt a pillanatot. Ezután volt egy háromhetes szünetünk, majd már a világbajnokság helyszínén folytattam a munkát. A világbajnokságon is reális esélyem volt a jó szereplésre, de ebben a sportban semmi sincs előre garantálva. A verseny hetében kell a legjobb döntéseket meghozni, hat napon keresztül jól felépíteni és végrehajtani a stratégiát” – mondta.

Hozzátette, természetes, hogy világbajnokként és kétszeres Európa-bajnokként nagyobb figyelem irányult rá, ugyanakkor korábban már megtapasztalta ezt a helyzetet, így elsősorban a saját feladatára koncentrált.

„Örültem annak, hogy sikerült visszatérnem a világ élmezőnyébe, de tudtam, hogy minden világverseny új kihívás.”

Érdi Mária az írországi edzőtábor után Los Angelesbe utazott, ahol a 2028-as olimpia helyszínén folytatja a felkészülést.

Fotó: Sailing Energy