2026. június 28. vasárnap | Ma Levente, Irén névnap van, holnap Péter, Pál névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 354,13 Ft -1,40 ▼ USD: 310,61 Ft -2,85 ▼ | 26°C39°CBudapest nappal: 29°C / 40°C28°C39°CBudapest éjjel: 32°C / 39°C

Szkander Eb: már 33 éremnél tartanak a magyarok

Kilenc magyar érem a szkander Európa-bajnokság harmadik versenynapján. A Budapesten zajló világversenyen szerdán a magyar válogatott tagjai 5 ezüstöt és 4 bronzérmet szereztek jobb kézzel.

szkander

Az U15-ösöknél Nagy Anasztázia (40 kg), Lohner Rebeka (55 kg) és Kis Boglárka (+70 kg) lett Eb-ezüstérmes, akárcsak Beke Jázmin (+70 kg) és Vincze Márk (75 kg) az U18-as mezőnyben.

A dobogó harmadik fokára állhatott fel Bogdán Nóra (U15; 70 kg), Török Sára (U15; +70 kg), Kővári Korinna (U18; 55 kg) és Barna Csilla (U18; 60 kg). 

A magyar válogatott az összes korosztályt beleszámítva 11 arany-, 10 ezüst- és 12 bronzérmet szerzett eddig az Európa-bajnokságon.

Az MTK Sportparkban zajló világverseny egyébként minden idők legnagyobb világeseménye a sportágban. A Magyar Szkander Szakszövetség információi szerint 33 ország 1300 szkanderese érkezett Budapestre.

Írta a JochaPress