2026. június 25. csütörtök | Ma Vilmos névnap van, holnap János, Pál, Vu, Cuda névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 355,53 Ft -0,65 ▼ USD: 313,46 Ft -0,63 ▼ | 23°C35°CBudapest nappal: 25°C / 35°C25°C35°CBudapest éjjel: 27°C / 35°C

Magyar arany, ezüst és bronz az U16-os és U18-as sportlövő Európa-bajnokság első napján

A  Süle Nimród, Marton Tamás László, Kiss-Vámosi Zsombor alkotta magyar hármas aranyérmes lett az U16-os fiúk légpuska csapatversenyében a Burgaszban zajló sportlövő utánpótlás Európa-bajnokságon.

légpuská

Az U18-asoknál a légpisztoly szóló számban Szabolcsi Szabolcs Vencel ezüstérmet szerzett, miután az aranymérkőzésen 12-10-re győzött ellene a német Anakin Finley Sarrach. 

Az U18-as lányok légpuska csapatszámában a Ferik Csilla, Hegedüs Abigél, Dombi Emma Vivien összeállítású magyar együttes végzett a harmadik helyen.

Az aranyérmet Szerbia szerezte meg. Így a vasárnapig tartó kontinensviadal első versenynapján egy-egy arany-, ezüst- és bronzérmet szereztek a magyar fiatalok.

Forrás: Hunshootin.hu

Megkezdődött a sportlövő ifjúsági Európa-bajnokság

Írta a JochaPress