2026. június 28. vasárnap | Ma Levente, Irén névnap van, holnap Péter, Pál névnap lesz. | Árfolyam: EUR: 354,13 Ft -1,40 ▼ USD: 310,61 Ft -2,85 ▼ | 26°C40°CBudapest nappal: 29°C / 40°C27°C39°CBudapest éjjel: 31°C / 40°C

Veszprém-rali: Bútorék győztek az idénynyitó országos bajnoki futamon

butor

A Bútor Róbert, Tagai Róbert duó magabiztosan nyerte a vasárnap véget ért Veszprém-ralit, az országos bajnokság idénynyitó futamát. A Skoda Fabia RS-sel versenyző Bútorék több mint másfél perccel voltak gyorsabbak a másodikként végző egységnél.

A dobogó második fokára a Bodolai László, Deák Attila egység állhatott fel, míg harmadikként a László Martin, Zsiros Gábor kettős végzett.

Az országos bajnokság április végén, a szlovákiai Sepsiben és környékén sorra kerülő Moldava-ralival folytatódik majd.

Végeredmény, Veszprém-rali (12 gyorsasági szakasz, 132,66 km, a dobogósok): 1. Bútor Róbert, Tagai Róbert (Skoda Fabia RS) 1:28:33.1 óra, 2. Bodolai László, Deák Attila (Skoda Fabia RS Rally2) 1:37.8 perc hátrány, 3. László Martin, Zsiros Gábor (Citroen C3 Rally2) 2:15.2 p h.

Írta a Magyar Hírlap